5028a44eb655e101dd25720970f9dfd8.svg  info@secutek.sk       Doprava a platba       Všetko o nákupe       Aktuality

Všetko čo potrebujete vedieť

o zabezpečení domu

Zabezpečenie domu

Predpokladáte, že zabezpečenie domu stojí tisíce a že ho musí nainštalovať špecializovaná firma? Skutočnosť je presne opačná. Moderné a profesionálne vybavenie stojí rádovo menšie čiastky, okolo 200 € a naviac vám poslúži nie len proti nepozvaným hosťom. Taktiež si zabezpečovacie systémy jednoducho môžete nainštalovať sami. Vďaka užívateľsky prívetivosti produktov to hravo zvládnete. Zabezpečovacie systémy, ktoré nájdete v tejto kategórii, sú univerzálne. Ochránia vás nie len pred zlodejmi a nežiadanými hosťami, ale aj pred požiarom, únikom plynu a ďalšími nechcenými príhodami! Každý objekt je iný. Pokiaľ budete chcieť poradiť s voľbou optimálneho riešenie pre váš dom, kontaktujte nás.  

Zabezpečenie domu – najlepšie produkty

  • GSM alarmy - základné zabezpečenie domu pred nežiadanými hosťami, ktoré je možné požiť aj na ďalšie účely (detektor úniku plynu, detektor dymu a ďalšie). Obrovskou výhodou týchto moderných alarmov je aj to, že sa dajú "spárovať" z nižšie uvedenými riešeniami
  • IP kamery - pohodlné snímanie obrazu a zvuku. Dáta vám budú zasielané a zálohované tak, ako si vyberiete. Obraz zo zabezpečovacej IP kamery je možné sledovať vzdialene cez mobilný telefón, či PC. Samozrejmosťou je upozornenia pri detekcii pohybu a ďalšie pokročilé funkcie.
  • Fotopasce na ochranu objektu - špecializované prístroje, ktoré majú výdrž rádovo niekoľko mesiacov a snímajú pohyb na vybranom mieste. Síce nežiadúcich hostí neodradí od ich konania, ale zaznamenajú ich. Ak chcete teda nežiadúceho hosťa nachytať pri čine, je použitie fotopasce či inej skrytej kamery, tým najlepším riešením.

GSM alarmy

Štatistiky sú neúprosné. Výsledky sú také, že drtivej väčšine krádeží a vlámaní by predišla jednoduchá inštalácia základného zabezpečovacieho zariadenia v podobe GSM alarmu. Tento komplexný produkt stojí okolo 200€, čo je v porovnaní s "vybielenou" domácnosťou zanedbateľná čiastka. GSM alarm je jednoduchý, ale komplexný systém, ktorý sa skladá z centrálnej jednotky a senzorov, ktoré do nej vysielajú informácie. Podľa ich nastavenia sa môže jednať o detektory pohybu (proti zlodejom), ale aj detektory dymu alebo plynu. Senzory môžu s hlavnou jednotkou komunikovať cez kábel alebo bezdrôtovo.

Ak je alarm vybavený aj funkciou WiFi, budete ho môcť ovládať a pohodlne nastavovať priamo cez mobilnú aplikáciu. Na ukážku sa môžete pozrieť vo videu nižšie:

Obrázek
IP kamery

Zabezpečovacie IP kamery

Hlavnou výhodou IP kamier je možnosť sledovať obraz v reálnom čase cez mobilný telefón či PC. V prípade použitia iba jednej kamery, je ideálnou voľbou IP kamera so záznamom, ktorá vie ukladať záznamy na vloženú microSD kartu. pri využívaní väčšieho počtu IP kamier odporúčame k archivácii záznamov použiť NVR (sieťový video-rekordér), do ktorého je možné vložiť disk s kapacitou až niekoľko TB a umožňuje nahrávať aj z väčšieho počtu IP kamier zároveň).

Na zabezpečenie domu sú najobľúbenejšie WiFi IP kamery - tie sa napoja na domácu sieť, cez ktorú idú záznamy z kamery. WiFi IP kamery si získali obľubu hlavne vďaka tomu, že pri ich inštalácii nie je nutné zložito rozvádzať káble. Najpokročilejšie sú PZT IP kamery - tie je možné "ovládať" vrátane pohybu na diaľku. IP kamery môžeme umiestniť samozrejme do interiéru aj do exteriéru. Tieto kamery sú odolné proti vonkajším podmienkam a s ich výberom vám radi poradíme. U "nenápadných" kamier odporúčame zakúpiť produkty s ochranou proti vandalizmu.

Kombinácia zabezpečovacieho systému s jednou či viacej IP kamerami je veľmi múdra voľba.

Fotopasce

Fotopasca na zlodejov je jedným z najobľúbenejších produktov na ochranu majetku. Tento pomocník sa vyznačuje extrémne dlho výdržou batérie a nenápadnosťou (samozrejme aj v okamihu vytvorenia záznamu). Podľa typu produktu môže využívať a radu sprievodných funkcií. Fotopascu naviac môžete doplniť o produkty ako je skrinka proti odcudzeniu alebo jednoduchý solárny panel, ktorý zaistí nepretržité nabíjanie fotopasce. Neoddeliteľnou časťou fotopasce je infračervené prisvietenie, zaisťujúce videnie aj v noci, Podľa konkrétneho typu fotopasce môže prisvietenie fungovať až do vzdialenosti niekoľko desiatok metrov.

Najčastejší dôvod pre využitie fotopasce je hlavne vandalizmus či drobné krádeže na chatách či chalupách. Páchateľom často býva známa osoba z okolia. Po nainštalovaní fotopasce budete mať ihneď jasno.

Fotopasca

Zabezpečenie bytu

Zabezpečenie bytu všeobecne rozdeľujeme do niekoľkých kategórii. Môže sa jednať o ochranu proti vandalizmu pred samotným bytom, zabezpečenie bytu pred zlodejmi, či zaistenie dohľadu nad bytom v dobe vašej neprítomnosti. V našej ponuke nájdete riešenie pre všetky za spomínané situácie, ktoré nižšie podrobne rozoberieme.

Digitálne dverové kukátka - jedná sa o šikovné zariadenie, ktoré slúži na stráženie priestoru pred dvermi. Digitálne kukátko môže z vonka vyzerať úplne diskrétne a zároveň môže byť vybavené mnohými pokročilými funkciami, ako napríklad spustenie nahrávanie a okamžité upozornenie pri detekcii pohybu.

DoorGuard

Alarmy - zabezpečovacie systémy, ktoré sú vybavené hlavnou jednotkou a najrôznejšími externými senzormi. Systém vás môže pri narušení objektu okamžite upozorniť prostredníctvom telefonátu v prípade GSM alarmu, či prostredníctvom push notifikácie v prípade WiFi alarmu. Zabezpečenie bytu by nebolo kompletné, keby alarm nebol vybavený hlasnou sirénou, ktorá narušiteľa veľmi rýchlo odradí od jeho konania.

Skryté kamery do bytu - ak potrebujete byť v obraze, čo sa v byte deje v dobe vašej neprítomnosti, je použitie kamery tým najjednoduchším riešením. Skrytá kamera môže byť nahrávať na vlastné úložisko, alebo v prípade IP kamier aj umožní sledovať obraz v reálnom čase z vášho mobilu.

Najobľúbenejšie skryté kamery do bytu

Zabezpečenie domu, bytu a objektov - ďalšie informácie

Účinné zabezpečenie domu je v dnešnej dobe veľmi žiadané. Predstavuje efektívne riešenie pre zaistenie bezpečnosti tých priestorov a miest, ktoré pre nás spravidla majú značný osobný význam. Na druhú stranu sa jedná a natoľko špecifickú oblasť, že s ňou bežný zákazník nemá príliš skúseností a často zvolí nevhodné a predražené riešenie. Preto sme na tejto stránke prehľadne rozobrali najbežnejšie moderné (a zároveň aj najlepšie) spôsoby zabezpečenia domu. Spomenuli sme najlepšie typu produktov. Ďalej nezabúdajme:

  • je dôležité zabezpečiť všetky vstupy (a otvory) do objektu
  • nezabúdajte teda na garáž, okná atď.
  • u menej zabezpečených otvoroch (okná) odporúčame nainštalovať samouzamykateľné kľučky

U prvých systémoch znamenalo bezdrôtové pripojenie cenzorov vyššiu cenu. Dnes je všetko inak. Pokrok modernej techniky spôsobil, že bezdrôtové pripojenie senzorov je aj pri lacnejších alarmoch v podstate samozrejmosťou.

Najširšia ponuka

Cez 5000 produktov

​Zákazková výroba

Od návrhu po realizáciu

Diskrétne doručenie

Bez údajov o e-shope

​Špecialista v odbore

Viac než 10 rokov v odbore